benefis Zdzisława Smoluchowskiego

 

           W dniu 11 kwietnia 2003 o godzinie 18,00 w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Lesznie przy ul. Bolesława Chrobrego 3a odbył się benefis Zdzisława Smoluchowskiego. Sądzę, że nie trzeba  przypominać kto to jest Smoluchowski. A jeśli już ktoś chce, to proszę bardzo: Smoluchowski to jest .......... po prostu nasz Smoluchowski. Cokolwiek by nie mówić, to zawsze będzie za mało by opisać szanownego beneficjenta. 

           Organizatorem uroczystości był Miejski Ośrodek Kultury w Lesznie, współorganizatorem Centrum Kultury w Lesznie. Scenariusz i prowadzenie całej uroczystości to dzieło Pani Marzanny Skrzypczak – Mizgalskiej. Sala pękała w szwach, bo okazało się, że Zdzisław Smoluchowski ma ciągle bardzo dużo wiernych przyjaciół. Przyszli na uroczystość z różnych powodów; ci starsi, którzy pamiętają czasy Teatru Satyryków aby powspominać a młodsi  sprawdzić, czy to co słyszą od rodziców jest prawdą, że Teatr Satyryków był taki dobry. No i przekonali się.  

           Pani Marzanna bardzo długo przedstawiała sylwetkę Zdzisława Smoluchowskiego, wymieniając wszystkie tytuły i odznaczenia jakimi go uhonorowano w okresie 45 lat jego jakże płodnej twórczości. Owacjom nie było końca. Dostojny Beneficjent prowadzony przez dwie młode śliczne dziewczyny zasiadł na tronie honorowym. Przez ponad trzy godziny na estradzie mogliśmy podziwiać aktorów Teatru Satyryków, aktorów Kabaretu Wyższej Szkoły Humanistycznej, członków Grupy Baletowej „Puenta”, Członków Grupy Wokalnej MOK – Singers, tancerzy Klubu Tańca Towarzyskiego „A-mok”, Trio Stroikowe Pałacu w Rokosowie. Wszystkim przygrywał Zespół Instrumentalny. Na koniec dostojny Beneficjent odbierał osobiście gratulacje i życzenia zdrowia od zebranych. I znowu owacjom nie było końca.  

            Dołączając do niezliczonej rzeszy Pańskich sympatyków i wielbicieli, my również, drogą, która nam jest najbliższa, składamy życzenia wszystkiego najlepszego, ale nade wszystko dużo zdrowia, bo ono przecież jest najważniejsze. Oczekujemy, że jako zespół prowadzący internetowy serwis www.leszno.interbit.pl  długo jeszcze będziemy mogli czerpać z pokładów Pana głębokiej wiedzy o mieście i regionie oraz korzystać z możliwości bezpośredniego obcowania z człowiekiem ciepłym i przyjaznym takim narwńcom jak my.

Zbigniew  ( Socha + Szczepaniak ) = www.leszno.interbit.pl

 


 

POWRÓT